naar de homepagina
Sportpaleis Stappegoor, Tilburg

Architect:  Bo.2 architectuur en stedenbouw, Tilburg i.s.m. Van Hoogmoed Architecten, Tilburg
Opdrachtgever:  Consortium Stappegoor (Synchroon, Crapts, Rabo-Vastgoed)
Gevelbouwer:  Van Campen Aluminium Productie BV, Lelystad
Oplevering:  mei 2009

Het ontwerp voor dit bijzondere gebouw is gemaakt door een samenwerking van de Tilburgse architectenbureaus Bo.2 Architectuur en Stedenbouw en Van Hoogmoed Architecten. Karakteristiek is de gesloten gevel, waarin strategisch geplaatste perforaties een glimp vrijgeven van de activiteit erachter. Binnenin creëert een grote snede door alle lagen een dynamische ruimte, rond welke het publieke leven zich concentreert.
Aangezien de architect bekend was met de technische mogelijkheden van Van Campen Aluminium, zijn deze verwerkt in de ontwerpfase. Voor Van Campen zat de uitdaging in de radius gebogen aluminium constructie in ovale vormen, dus elke centimeter een andere radius. Daarbij was de straal van de bocht op hun kritisch moment zeer klein. Als men dan een aluminium systeemprofiel met haar vormbehoud kan buigen, is het zeer kritisch. Het materiaal moet namelijk stuiken in de binnenbocht en stretchen/rekken in de buitenbochten, zonder te breken of te golven. Het bijzondere aan dit project was dus de technische uitvoering die zeer moeilijk was, daarom bestaat er vrijwel geen enkel gebouw met een architectonische daglichttoetreding in een aluminium constructie met deze vormen.

Thema inspirator van Light Inspirations

Atto Harsta
Voor het 1e thema 'daglicht' heeft de VMRG Atto Harsta aangetrokken als gast-inspirator. Atto is directeur van Aldus bouwinnovatie, voorzitter van Booosting en oprichter van Stichting Living Daylights. Deze creatieve en strategisch ingestelde bouwvisionair staat met beide benen op de bouwplaats en is in staat een verandering tot een succesvol resultaat te brengen.



VMRG
Einsteinbaan 1
Postbus 1496
3430 BL  Nieuwegein
T  +31 (0)30 605 36 44
F  +31 (0)30 605 32 60
infovmrg.nl

 
© 2012. VMRG. Alle rechten voorbehouden.