1 maart 2015
Een voorstel voor verbeteringen bij de implementatie van Module D in de ‘Bepalingsmethode Milieuprestatie Gebouwen en GWW-werken’, om deze verder geschikt te maken voor recycling en hergebruik.
Doel van het huidige project was om hierin verandering te (helpen) brengen door een voorstel te formule-ren voor een verbeterde implementatie van Module D uit de EN 15804 norm in NL Bepalingsmethode’. Hiertoe is onderzoek gedaan naar de verschillen tussen de NL Bepalingsmethode en EN 15804, en naar de ruimte die er binnen de NL Bepalingsmethode is om, bij verder identieke gegevens, te komen tot verschil-lende verdelingen van milieukosten en –baten van recycling en hergebruik. Ook is bekeken hoe dergelijke bandbreedtes gereduceerd zouden kunnen worden. Een tweede doel was het inventariseren en mobilise-ren van draagvlak in de sector voor eventuele voor te stellen veranderingen in rekenmethodiek van Mo-dule D in de NL Bepalingsmethode. Hiertoe zijn verschillende bijeenkomsten georganiseerd en is een klankbordgroep in het leven geroepen met vertegenwoordigers uit de bouwmaterialensector.
Het voorstel is door IVAM, LBP|SIGHT, Ecofys en het Utrecht Sustainability Institute
Lees het complete voorstel door op deze link te klikken: Milieuprestatiebepaling van recycling en hergebruik van bouwmaterialen